بسم الله نور

شرح حالی مختصر از پروفسور آياز عيسي‌‏زاده


ayaz2

 

 

پروفسور آياز عيسي‌‏زاده

رئیس موسسه آموزش عالی دانشوران

 

Email: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Website: www.isazadeh.net

 

 

پروفسور آیاز عيسي‏‌زاده تحصيلات خود را در مقاطع كارشناسي علوم رياضي در دانشگاه تبريز، كارشناسي ارشد مهندسي برق و علوم كامپيوتر در دانشگاه پرينستون آمريكا (Princeton University)،و دكتراي علوم كامپيوتر در دانشگاه كوئينز كانادا (Queen’s University) به پايان رسانده، در حال حاضر، در مرتبه استادي، عضو هيات علمي گروه علوم كامپيوتر دانشگاه تبريز است.

قبل از بازگشت به ايران در سال 1990، دكتر عيسي‌‏زاده به مدت ده سال در آزمايشگاه‏‌‎هاي بل آمريكا (Bell Labs) بعنوان عضو هيات علمي (MTS) به فعاليت‏هاي پژوهشي،كاربردي، و صنعتي روي سيستم‏‌هاي ارتباطي و اتوماسيون اشتغال داشت.

پروفسور عیسی‌‏زاده را مي‏‌توان بنيانگذار گروه علوم كامپيوتر دانشگاه تبريز ناميد. تاسيس و توسعه اين رشته در دانشگاه تبريز به مديريت، همت، و تلاش مستمر ايشان امكان‏پذير گشته، و اين تلاش همچنان ادامه دارد. دكتر عيسي‏‌زاده علاوه بر مقطع كارشناسي، در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتراي سيستم‏‌هاي كامپيوتري دانشجو تربيت كرده و در تمام اين مقاطع فارغ‏‌التحصيل داشته است. دانشجويان مقطع دكتراي ايشان كه اخيرا فارغ‏‌التحصيل شده و در دانشگاه‏‌هاي منطقه در مرتبه استادياري به آموزش و پژوهش مشغولند از بهترين‏‌هاي منطقه هستند. تلاش‏‌هاي دكتر عيسي‏‌زاده در تاسيس رشته، پذيرش دانشجو، و بالاخص ابتكار ايشان در تربيت و جذب هيات علمي، امروز به ثمر نشسته و گروه علوم كامپيوتر دانشكاه تبريز را در رديف غني‌‏ترين گروه‏هاي آموزشي و پژوهشي در سطح كشور قرار داده است. بي‏‌دليل نيست كه دانشجويان و همكاران علوم و مهندسي كامپيوتر، ايشان را پدر علوم كامپيوتر دانشگاه تبريز و منطقه مي‌شناسند، به طوري كه جامعه كامپيوتر استان آذربایجان شرقی، روز 28 ارديبهشت ماه 1390، در حضور بيش از 800 نفر از اساتيد، مديران، دانش آموختگان، و دانشجويان كامپيوتر، طي اهداي لوحي ماندگار، ضمن تقدير از تلاش‏‌هاي پروفسور عيسي‏‌زاده، او را پدر علم كامپيوتر دانشگاه تبريز ناميدند.

زمينه پژوهشي مورد علاقه دكتر عيسي‏‌زاده مهندسي نرم‏‌افزار، سیستم‏‌های اطلاعات مدیریت (MIS)،و فناوري اطلاعات و ارتباطات است، كه در اين زمينه بيش از 100 مقاله از ايشان در ژورنال‏‌ها و كنفرانس‌هاي داخل و خارج منتشر شده است (www.isazadeh.net/ayaz/publications.htm (.

دكتر عيسي‏‌زاده عضو انجمن رياضي ايران، عضو انجمن كامپيوتر ايران و عضو ارشد انجمن مهندسين برق و الكترونيك آمريكا (IEEE) هستند.

عضويت در كميته‏‌هاي علمي كنفرانس‏‌ها و ژورنال‏‌ها، داوري مقالات و طرح‏‌هاي پژوهشي، ارائه سمينارهاي تخصصي، سخنراني‏‌هاي جامع و افتتاحيه كنفرانس‏‌هاي علمي (Plenary Speech)، در سطوح مختلف ملي، منطقه‏‌اي، و بين‌المللي، از ديگر فعاليت‏‌هاي پروفسور عيسي‏‌زاده هستند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی دانشوران می‌باشد.©

 

تبریز-نصف راه- خیابان آزادی-بلوار رسالت-بعد از میدان رسالت-جنب پل عابر پیاده
تلفن: 4-04134481552    فاکس: 04134488149       کد پستی: 5178869191 

 E-mail 1: Daneshvaran.ac.ir@gmail.com  and  E-mail 2: info@Daneshvaran.ac.ir